przejdź do treści strony
baner serwisu

Aktualności

Czat oświatowy dla rodziców 6-latków

Masz wątpliwości dotyczące tego czy wysłać swoje 6-letnie dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej czy pozostawić je na kolejny rok w przedszkolu? Porozmawiaj ze specjalistami na czacie i uzyskaj odpowiedź na wszystkie trapiące Cię pytania!

25 kwietnia br. rozpocznie się tegoroczna rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Podobnie jak w poprzednich latach, rodzice dzieci 6-letnich mogą zdecydować czy pozostawić swoje dziecko na kolejny rok w przedszkolu czy też zapisać je do pierwszej klasy szkoły podstawowej i tym samym pozwolić mu na rozpoczęcie kolejnego etapu edukacji. Wielu z nich ma jednak wątpliwości dotyczące tego jaką decyzję podjąć i która ze ścieżek będzie najbardziej odpowiednia dla ich dziecka.

By umożliwić rodzicom świadome podjęcie decyzji i odpowiedź na wszelkie trapiące ich pytania zapraszamy na czat oświatowy ze specjalistami.20 kwietnia (czwartek) od godziny 12.00na pytania rodziców będą odpowiadać doświadczeni psycholog i pedagog.

Pytania, na które odpowiedź chcieliby poznać rodzice 6-latków można zadawać już teraz, za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.6latki.szczecin.pl.

W nadchodzącym roku szkolnym 2017/2018 na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może rozpocząć dziecko 6-letnie, jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017 (odbyło obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego) lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną


2017/04/18