przejdź do treści strony
baner serwisu

Aktualności

Nabór uzupełniający do szczecińskich przedszkoli

W najbliższą środę, 4 maja br. rozpocznie się nabór uzupełniający do szczecińskich przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych. Gmina Miasto Szczecin dysponuje 533 wolnymi miejscami dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 
Zgodnie z Zarządzeniem nr 33/16 Prezydenta Miasta Szczecin, 4 maja rozpocznie się nabór uzupełniający do szczecińskich przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych 
w szkołach podstawowych. 
Do 13 maja br. zainteresowani rodzice powinni złożyć wniosek o przyjęcie ich dziecka do placówki wychowania przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
 
Podczas tegorocznego naboru do wybranych przez siebie publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych nie zostało zakwalifikowanych łącznie 263 kandydatów, którzy spełniali wymagane kryteria. Nie oznacza to jednak, że nie zostaną objęci opieką przedszkolną.  Gmina Miasto Szczecin dysponuje 533 wolnymi miejscami w przedszkolach publicznych oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, na które składa się 296 wolnych miejsc pozostałych po naborze oraz 237 nowych miejsc, które w  celu zapewnienia jak najlepszej opieki dla najmłodszych mieszkańców, zostały przygotowane w ramach pakietu rozwiązań „mały uczeń PIERWSZA KLASA”.
 
W związku z powyższym, rodzice, których dziecko nie zostało przyjęte do wybranej przez siebie placówki, mogą wziąć udział w postępowaniu uzupełniającym, podczas którego zostanie przeprowadzona rekrutacja do placówek, które w dalszym ciągu dysponują wolnymi miejscami.
 
Szczegółowe informacje dotyczące naboru uzupełniającego, w tym lista placówek, które dysponują wolnymi miejscami dla dzieci w wieku przedszkolnym, znajduje się na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/przedszkole/ oraz we wszystkich przedszkolach publicznych.
 
Szczegółowe terminy dotyczące naboru uzupełniającego, zostały podane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.

Nabór uzupełniający do szczecińskich przedszkoli

2016/05/02