przejdź do treści strony
baner serwisu

Aktualności

Rodzice rozmawiali ze specjalistami o 6-latkach

Wielu rodziców ma wątpliwości dotyczące tego czy wysłać swoje 6-letnie dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej czy pozostawić je na kolejny rok w przedszkolu. By pomóc im w podjęciu decyzji, wczoraj odbył się czat oświatowy, podczas którego na pytania rodziców odpowiadali specjaliści – pedagog, psycholog i doradca metodyczny.


W trakcie wczorajszego czatu rodzice zadali blisko 100 pytań związanych z tematyką edukacji 6-latka, naborów do klas pierwszych szkół podstawowych i oddziałów zerowych. Interesowało ich wiele kwestii. Pośród zadanych pytań znalazły się między innymi te związane z  opiniami o gotowości szkolnej, obawami związanymi z zabieraniem 6-latkom dzieciństwa czy też kwestiami dostosowania programu nauczania do potrzeb najmłodszych. Nie zabrakło również pytań o metody pracy z uczniami klas pierwszych, kwalifikacje nauczycieli, nieferyjność „zerówek”, rejonizację szkół oraz organizację pracy i podziały poszczególnych szkół i klas. Na zadane przez rodziców pytania odpowiadały pedagog (Monika Pałac), psycholog (Monika Shajdak) oraz doradca metodyczny (Agnieszka Czeglik).

Wielu rodziców poruszało także kwestie związane z „techniczną” stroną naboru. Dopytywali o to, w jaki sposób odbywa się tegoroczna rekrutacja oraz jakie kryteria musi spełnić dziecko by dostać się do pierwszej klasy szkoły podstawowej lub przedszkola publicznego.

Z zapisem całego czatu można zapoznać się na stronie internetowej: http://www.szczecin.pl/chapter_59324.asp


2017/04/21