przejdź do treści strony
baner serwisu

Aktualności

Porozmawiaj ze specjalistami o edukacji 6-latków

Czy moje 6-letnie dziecko jest już gotowe by iść do szkoły? Czy maluchy będą miały zapewnioną odpowiednią opiekę? Jak uzyskać opinię o tym czy dziecko jest gotowe by pójść do szkoły? Na te i podobne pytania będzie można uzyskać odpowiedź już jutro podczas czatu oświatowego dla rodziców 6-latków.

25 kwietnia br. rozpocznie się tegoroczna rekrutacja do między innymi klas pierwszych szkół podstawowych.Dotyczy ona zarówno dzieci urodzonych w 2010 roku, czyli obecnych 7-latków, którzy objęci są obowiązkiem szkolnym, jak również dzieci urodzonych w 2011 roku (6-latków). Jednak w przypadku tej drugiej grupy (dzieci urodzonych w 2011 roku) to rodzice podejmują decyzję czy chcą, by ich dziecko rozpoczęło kolejny etap swojej edukacji.

Wielu rodziców szczecińskich 6-latków ma jednak wątpliwości co do tego, jaką ścieżkę edukacji powinni wybrać dla swojego dziecka. Zastanawiają się, czy powinni pozostawić swoje dziecko na kolejny rok w przedszkolu czy też umożliwić mu rozpoczęcie nauki w klasie I szkoły podstawowej. By rozwiać ich wątpliwości, 20 kwietnia br. w godz. 12.00-13.30 zapraszamy na czat dla rodziców 6-latków, w którym wezmą udział specjaliści – pedagog, psycholog i doradca metodyczny. Będzie można im zadać wszystkie pytania, które nurtują rodziców dzieci urodzonych w 2011 roku.

Pytania na czat można przesyłać już teraz za pomocą specjalnego formularza umieszczonego na stronie internetowej www.6latki.szczecin.pl

W tym roku na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może rozpocząć dziecko 6-letnie, jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017 (odbyło obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego) lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.


2017/04/19