przejdź do treści strony
baner serwisu

Aktualności

Ostatni dzwonek dla rodziców

 •  2017/05/11
Przypominamy, że tylko do jutra rodzice mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Rekrutacja rozpoczęta

 •  2017/04/25
Dziś rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych.

Rodzice rozmawiali ze specjalistami o 6-latkach

 •  2017/04/21
Wielu rodziców ma wątpliwości dotyczące tego czy wysłać swoje 6-letnie dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej czy pozostawić je na kolejny rok w przedszkolu. By pomóc im w podjęciu decyzji, wczoraj odbył się czat oświatowy, podczas którego na pytania rodziców odpowiadali specjaliści – pedagog, psycholog i doradca metodyczny.

Porozmawiaj ze specjalistami o edukacji 6-latków

 •  2017/04/19
Czy moje 6-letnie dziecko jest już gotowe by iść do szkoły? Czy maluchy będą miały zapewnioną odpowiednią opiekę? Jak uzyskać opinię o tym czy dziecko jest gotowe by pójść do szkoły? Na te i podobne pytania będzie można uzyskać odpowiedź już jutro podczas czatu oświatowego dla rodziców 6-latków.

Szczecińskie zerówki placówkami nieferyjnymi

 •  2017/04/18
Od nadchodzącego roku szkolnego 2017/2018 rodzice, którzy zdecydują się na zapisanie dziecka do „zerówki” nie będą musieli martwić się o zapewnienie mu odpowiedniej opieki w trakcie ferii i wakacji. Wszystko dzięki temu, że szczecińskie oddziały zerowe staną się placówkami nieferyjnymi.

Czat oświatowy dla rodziców 6-latków

 •  2017/04/18
Masz wątpliwości dotyczące tego czy wysłać swoje 6-letnie dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej czy pozostawić je na kolejny rok w przedszkolu? Porozmawiaj ze specjalistami na czacie i uzyskaj odpowiedź na wszystkie trapiące Cię pytania!

Rekrutacje na rok szkolny 2017/2018

 •  2017/04/14
25 kwietnia br. rozpocznie się tegoroczna rekrutacja do przedszkoli publicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych.

Szkoły pytają rodziców

 •  2016/11/24
Ile dzieci i na jak długo – o to szczecińskie szkoły podstawowe pytają rodziców uczniów klas pierwszych. Przeprowadzane badanie ankietowe, pozwoli na oszacowanie potrzeb na zorganizowanie opieki w trakcie przerwy zimowej i wakacyjnej.

Nabór uzupełniający do szczecińskich przedszkoli publicznych – przypomnienie

 •  2016/06/06
Przypominamy, że jedynie jeszcze dziś rodzice dzieci w wieku przedszkolnym, mają czas na potwierdzenie woli przyjęcia ich dziecka do danej placówki wychowania przedszkolnego.

Dyżur telefoniczny dot. naborów do przedszkoli (przypomnienie)

 •  2016/05/12
Przypominamy, że już jutro, tj. w piątek, 13 maja br. Krzysztof Soska – zastępca prezydenta miasta Szczecin oraz Lidia Rogaś – dyrektor Wydziału Oświaty UM Szczecin, wezmą udział w dyżurze telefonicznym, dotyczącym tegorocznego naboru uzupełniającego do przedszkoli publicznych.

Dyżur telefoniczny dot. naborów do przedszkoli

 •  2016/05/09
W najbliższy piątek, 13 maja br. Krzysztof Soska – zastępca prezydenta miasta Szczecin oraz Lidia Rogaś – dyrektor Wydziału Oświaty UM Szczecin, wezmą udział w dyżurze telefonicznym, dotyczącym tegorocznego naboru uzupełniającego do przedszkoli publicznych.

Nabór uzupełniający do szczecińskich przedszkoli

 •  2016/05/02
W najbliższą środę, 4 maja br. rozpocznie się nabór uzupełniający do szczecińskich przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych. Gmina Miasto Szczecin dysponuje 533 wolnymi miejscami dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Wciąż są wolne miejsca w szczecińskich przedszkolach

 •  2016/04/28
W Urzędzie Miasta Szczecin odbyła się konferencja prasowa, podczas której podsumowany został tegoroczny nabór do przedszkoli publicznych i klas pierwszych szkół podstawowych.

Tegoroczny nabór do przedszkoli i szkół podstawowych

 •  2016/04/08
29 marca br. zakończył się pierwszy etap naboru do szczecińskich przedszkoli publicznych oraz do publicznych oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych. W tej chwili, wnioski złożone przez rodziców są weryfikowane pod względem spełniania przez kandydatów warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Deklaracje rodziców dzieci 6-letnich

 •  2016/03/09
Do końca minionego tygodnia, rodzice dzieci uczęszczających do szczecińskich przedszkoli publicznych, składali deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu. Łącznie 757 rodziców lub opiekunów prawnych dzieci 6-letnich złożyło takie deklaracje.

Dzień otwarty w SP nr 51

 •  2016/03/04
W ostatnich dniach, szczecińskie szkoły podstawowe chętnie organizują Dni otwarte. 3 marca br. w Szkole Podstawowej nr 51 im. prof. Stanisława Helsztyńskiego odbyło się podobne spotkanie.

„mały uczeń PIERWSZA KLASA” - czat dla rodziców

 •  2016/03/04
Czat z dyrektor wydziału oświaty Lidią Rogaś odbył się 1 marca 2016 roku. Poniżej zapis czatu oraz odpowiedzi na wszystkie pytania, które wpłynęły po czasie.

Dzień otwarty w SP nr 56

 •  2016/03/03
W minioną środę, 2 marca br. kolejna szczecińska podstawówka zorganizowała swój Dzień otwarty.

Spotkanie dla rodziców 6-latków

 •  2016/03/02
29 lutego br., w ramach pakietu rozwiązań „mały uczeń PIERWSZA KLASA”, zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców, którzy nie podjęli jeszcze decyzji odnośnie dalszej drogi edukacyjnej swoich dzieci.

Rekrutacja do przedszkoli

 •  2016/03/02
7 marca rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin, na rok szkolny 2016/2017.

Dzień otwarty SP 61

 •  2016/03/02
1 marca br. kolejna szczecińska szkoła zorganizowała swój dzień otwarty. Tym razem, rodzice 6-latków mogli odwiedzić i bliżej poznać Szkołę Podstawową nr 61 im. Michała Kmiecika.

Dzień otwarty w SP7

 •  2016/02/26
24 lutego w SP7 odbył się Dzień Otwarty, skierowany w szczególności do rodziców i dzieci realizujących obecnie roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolach i szkołach podstawowych. W spotkaniu z rodzicami brał udział także Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

„mały uczeń PIERWSZA KLASA” – spotkanie dla rodziców

 •  2016/02/25
W najbliższy poniedziałek, 29 marca br., w ramach pakietu rozwiązań „mały uczeń PIERWSZA KLASA”, zostanie zorganizowane spotkanie dla rodziców dzieci 6-letnich. W jego trakcie, rodzice będą m.in. mieli możliwość porozmawiać z osobami, których dzieci rozpoczęły naukę w szczecińskich szkołach właśnie jako 6-latki.

Dzień otwarty w SP nr 68

 •  2016/02/25
23 lutego br. w szczecińskiej Szkole Podstawowej nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich został zorganizowany Dzień otwarty. Wzięli w nim udział m.in. rodzice dzieci 6-letnich, opiekunowie uczniów już uczęszczających do tej szkoły oraz prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

„mały uczeń PIERWSZA KLASA” - czat dla rodziców

 •  2016/02/25
Już za tydzień, 1 marca br. (wtorek) odbędzie się chat dla rodziców 6-latków, którzy stoją przed wyborem ścieżki edukacyjnej swojego dziecka. Już teraz zachęcamy do przesyłania pytań, które nurtują rodziców i są związane z wysłaniem dziecka 6-letniego do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Wyniki ankiet

 •  2016/02/17
29 stycznia 2015 roku, Urząd Miasta rozpoczął ankietę wśród rodziców sześciolatków. Pakiet „mały uczeń PIERWSZA KLASA” powstał właśnie w oparciu o sugestie, które pojawiały się w odpowiedziach.

Spotkanie z liderami opinii publicznej

 •  2016/02/15
Prezydent Piotr Krzystek spotkał się z liderami opinii publicznej, zajmującymi się na co dzień w naszym mieście tematyką szkolną. Podczas spotkania poruszono wiele kwestii dotyczących obecnej sytuacji związanej ze zniesieniem obowiązku szkolnego dla dzieci 6-letnich.