przejdź do treści strony
baner serwisu

Dlaczego warto

W 2017 roku, to rodzice decydują czy sześciolatek rozpocznie edukację w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Mamy wybór, a decyzja wbrew pozorom nie jest prosta.

Co będzie najlepsze dla Twojego dziecka? Jakie korzyści płyną z bycia pierwszoklasistą?  Masz obawy, wątpliwości? Poniżej znajduje się kilka informacji, które pomogą w podjęciu decyzji. Nie da się ukryć, że w naszych rodzicielskich oczach, nasze dziecko zawsze będzie zbyt małe na szkołę. Przedszkole wydaje się w takim przypadku atrakcyjniejszym rozwiązaniem. Na pewno? A jeżeli masz zdolnego sześciolatka?

Odpowiedzi na pytania z poniższej listy sprawią, że będziesz wiedzieć co powinieneś rozważać i na czym najbardziej się skupić.

 1. Czy Twój sześciolatek jest ciekawy świata?                                 
 2. Czy lubi działać, tworzyć, zadaje wiele pytań?                             
 3. Czy zna niektóre cyfry lub litery?                                                  
 4. Czy jest samodzielny? Potrafi zdjąć kurtkę, założyć kapcie?       
 5. Czy łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami?                            

Jeżeli na większość pytań odpowiedziałeś „tak”, możesz spokojnie rozważać wysłanie dziecka do szkoły.

Zostanie uczniem pierwszej klasy niesie za sobą wiele korzyści, a szczecińskie szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie sześciolatków.

 1. Maluchy w szkołach uczą się przez zabawę,
 2. Pierwsza klasa to kolejny i naturalny etap rozwijania zdolności i zainteresowań,
 3. Szkoły są gotowe do przyjęcia dzieci – Raport NIK już w 2012 roku potwierdził, że szczecińskie szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków ,
 4. Rytm zajęć wyznacza nauczyciel, zgodnie z potrzebami uczniów, nie ma dzwonków, a w salach są miejsca przeznaczone do zabawy,
 5. Przyszłość – pierwszoklasiści, którzy rozpoczną naukę w 2017 roku, są niezbyt licznym rocznikiem – co będzie bardzo istotne przy kolejnych etapach edukacji. Przede wszystkim przy wyborze gimnazjum, liceum czy uczelni. To bardzo ważne – choć dziś jeszcze o tym nie myślimy.
 6. Doświadczenia innych rodziców - zapytaj znajomych, jak rozwinęło się ich dziecko w pierwszej klasie.

Na tej stronie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania i wszelkie niezbędne informacje.